Do Prahy se vrátíme

15. září 2006 v 10:47 | Andrea |  Rozhovory
,,DO ČESKA SE VRÁTÍME,, slíbili TOKIO HOTELKapela Tokio Hotel, která vystoupila v Praze na malém koncertu pro zvané, mohla jít rovnou do Sazka Areny. Zájem o vystoupení německé čtveřice byl obrovský.
Do soutěže o lístky na vystoupení v klubu Futurum se zapojily tisíce fanoušků a fanynek, kteří totálně propadli kouzlu šestnáctiletého Billa Kaulitze a jeho party.
Lidé v předprodejích nestačili zvedat telefony pod návalem žádostí. Do boje o vstupenky se vmísili i někteří rodiče, kteří prosili o vstup do klubu s odůvodněním, že pro jejich ratolest je to otázka života a smrti.
"Jsme maximálně pyšní, že máme v Česku tolik příznivců, i když jsme u vás nikdy nebyli. V budoucnu rádi přijedeme, abychom odehráli pár koncertů," řekli členové skupiny v pořadu T-Music.
Mohou se spolehnout na armádu fanynek, které si samy pořizují internetové stránky o kapele, překládají texty písní a jež vytrvale bombardovaly vydavatelskou firmu. Ta nakonec přivezla desku Tokio Hotel: Schrei do Česka, jíž se prodalo asi 5000 kopií.
A byly to opět vytrvalé fanynky, které si vymohly včerejší první seznamovací večírek s kapelou. Mladé publikum objevilo v Tokio Hotel své vrstevníky, lehce rebelující romantiky, z nichž právě Bill Kaulitz vyvolal nejvášnivější spory svým sexuálně neurčitým výrazem.
Někomu připomínal holku s punkovým účesem, ovšem věrné ctitelky namítaly, že je absolutně sladký. Jeden pánský časopis označil Kaulitze za sedmou nejošklivější ženu světa. První byla Britney Spearsová.
Kolem skupiny se spustil obrovský mediální kolotoč. Už první singl Durch den Monsun se dostal do nejvyšších rotací na televizních stanicích včetně hudebního kanálu Viva. Deska Schrei záhy vystřelila vysoko do hitparád.
Management skupiny kuje železo, dokud je žhavé a pošilhává i po Velké Británii. Uvidíme, jestli přijdou noví Take That či Boyzone, ovšem tentokrát z Německa. I když srovnávání s chlapeckými kapelami, takzvanými boybandy, se Tokio Hotel brání.
Chtějí působit jako rockeři, kteří mají hodně holek a sem tam poničí hotelový pokoj. "O tom, jak vypadáme nebo jaký máme styl, rozhodujeme sami. A neděláme si s tím velkou hlavu," tvrdí Kaulitz.
Ovšem jen s pomocí producentů z Hamburku, kteří sladili jejich image s potřebami hitparád, by sotva drtivě prorazili. "Schrei je naše první profesionální deska, poté co jsme předtím měli jeden pokus o album," doplňuje kapela.
Na druhou stranu je pravda, že do hudebního byznysu vstoupili jako hotová kapela. "Začali jsme ve dvou a takhle ve čtyřech to táhneme šestým rokem," řekl šestnáctiletý Kaulitz tónem zkušeného harcovníka.
Spolu s bratrem, dvojčetem Tomem, pocházejí z Magdeburku. Hrají od raného dětství a stále chodí do školy. Když začali být známí a slavní, nechali se na jeden rok uvolnit ze studií. "Od léta budeme pokračovat, musíme školu dokončit," říkají členové kapely. Nejstaršímu je devatenáct.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama